Zegary w stylu Folkowym - Ludowym

Zegary w stylu Folkowym - Ludowym

Folk styl ludowy we wnętrzach – zawsze w modzie

Styl Folk

Folklor jeszcze w latach 90. XX wieku był traktowany po macoszemu. Jego powrót rozpoczął się na początku XXI wieku i trwa po dzień dzisiejszy. Biorąc przykład z innych narodów europejskich, doszliśmy do wniosku iz także mamy się czym pochwalić. Kosztownie wykonane koronki,  haftowane ręcznie obrusy czy, coraz szerzej znane, łowickie wycinanki stały się stopniowo popularnym motywem w polskich znajdującym swe miejsce w wielu polskich domach domach

Folklor a nowoczesne wnętrza

Mając w głowie urządzenie mieszkanie  w folkowym stylu , nie chodzi nam oczywiście o to, żeby nasz dom zaczął przypominać muzeum. Motywy ludowe maja jednak tę dobrą cechę że można wpleść do każdego stylu i na różne sposoby.

'Folki' są nie tylko wybitnie dekoracyjne ale również świetnie ożywiają wnętrze. Sprawiają również, iż przestrzeń staje się dużo bardziej komfortowa i przytulna.

Jakie dodatki do stylu folklor

Aby w naszym pokoju harmonijnie całość się ze sobą komponowała lepiej postawić na jeden, ale za to konkretny akcent. Przykładowo może to być tapeta z kolorowym łowickim motywem lub inny przypominający motywy folkowe klimatem. Wtedy meble oraz pozostałe  dodatków powinny być utrzymane w stonowanych barwach.

Jeśli jednak  wybierzemy jasne tło, możemy pobawić się wtedy z kolorami mebli czy z obrazami na ścianach. Pamiętać powinniśmy jednak o tym, żeby  być konsekwentnym i stosować umiar co pozwoli nam uniknąć przytłoczenia wnętrza ilością dodatków.

Polski folor i nie tylko

Bardzo bogata kultura staropolska może być źródłem niezliczonej ilości inspiracji. Warto być jednak świadomyn, że folk nie kończy się na polskich obyczajach. W kulturze wielu narodów  da się odszukać charakterystyczne motywy, które mogą być wykorzystane do dekoracji swoich wnętrz.

All comments

Leave a Reply